osobní okružní jízdy

Poznávací výlety

Zažijte svůj zážitek jinak: soukromý výlet lodí s kapitánem

Můžete mít zcela jiný zážitek s lodí jen pro Vás a kapitánem, který Vás provede mnoha různorodosti laguny – její přírodní krásou, nádhernými barvami podle ročních období a denního času, mimořádně bohatou populací ptáků, životem člověka v rovnováze s lagunou, přítomnost a práce člověka v naprosté shodě s přírodou.

Tyto “pomalé” zážitky, pro které se musí návštěvník nutně identifikovat s přírodou a jejím časem, mohou být ohromné s pomocí mužů, kteří byli vždy zamilovaní do moře a laguny, a jejichž nadšení a znalosti se snaží předat je společníkem.

Váš deň s Marcom

Jen pár hodin nebo dokonce celý den můžete čerpat různé zkušenosti s Marcem, který zná lagunu jako svou obývací pokoj a svými vědomostmi ví, jak strávit nezapomenutelné hodiny.

Zde jsou čtyři tipy na krásné výlety s ním:

Laguna di Grado je oblastí bohatou na biodiverzitu.

Pokud jste skutečným milovníkem přírody, nemůžete si nechat ujít příležitost k pozorování ptáků v laguně. Budete mít možnost přiblížit se k ostrůvkům, na kterých se zastaví mnoho druhů ptáků a můžete je pozorovat v celé své kráse (samozřejmě, dávejte pozor, abyste je nerušili). Najdete zde labutě, potápka, plameňáci a desítky dalších druhů.
Buďte okouzleni zázraky přírody!

Cesta: Aquileia – Údolí řeky Natissa – Ostrov Morge – Banco d’Orio – Ostrov San Giuliano – Návrat (další zastávky na vyžádání).

Trvání: 4 hodiny.
Cena: od 15 do 25 eur na osobu. Maximálně 12 osob.

Užitečné informace:
Zvířata v laguně žijí ve volné přírodě, proto je dobré k nim přistupovat s velkým respektem. Zejména na jaře bude třeba dodržovat bezpečné vzdálenosti, aby se zabránilo rušení hnízdění.

Přijďte a objevte krásy a chutě laguny. Ponořte se do složité spleti kanálů, ostrovů a místních restaurací ( “Ai Fiura de Tapo” lok. Franca Mela – “Ai Ciodi” na Ostrove Porto Buso). Ty jsou připraveny přivítat Vás s lahodnými tradičními jídly: například velmi známé “Boreto”, chutná rybí polévka, vynikající jídlo v laguně Grado. Vychutnejte si celý den v laguně, mezi květinovými pískovci a písečnými ostrůvky. “Klid, dobré jídlo, nádherná scenérie”. Co víc si můžete přát?

Cesta: Aquileia – Údolí řeky Natissa – návštěva “Casoni” (typický domy v laguně) – oběd v restauraci – Relax na pláži – Návrat.

Trvání: 8 hodin.
Cena: 300 eur (zahrnuje denní pronájem s řidičem lodě – oběd není zahrnut). Maximálně 12 osob.

Užitečné informace:
Návštěva “Casoni” bude možná pouze po domluvě s vlastníkem.

Tato loď může odvést až 12 kol. Cyklisté, kteří milují kola a moře, tuto příležitost jistě uvítají. Na chvíli zastavení šlapání, relax, obdivování krás laguny a pak pokračovat v cestě podél krásných a malebných cyklistických stezek. Ty Vás přivedou do půvabného města Grado. I toto je velká “výzva”.

Na kole si můžete vybrat, zda se chcete vrátit do Aquileia po kruhové trase po panoramatické cyklistické cestě Alpe-Adria (FVG 1), nebo se vydejte na cykloturistiku Jaderského moře (FVG 2) a pohněte se ke kouzelné přírodní rezervaci Valle Cavani, pak se dostanete do charakteristické rybářské vesničky Punta Sdobba, která se nachází u ústí řeky Isonzo.

Cesta: Aquileia – Údolí řeky Natissa – Grado (Riva Mandracchio) – Cyklostezka FVG1 nebo FVG2. Trasa může být také provedena v opačném směru.

Trvání: 45 minut lodí.
Cena: od 15 do 25 eur na osobu. Maximálně 12 osob.

Užitečné informace:
Grado je krásné turistické město. Předtím, než se vrátíte zpět, navštivte jeho historické centrum. Pokud jste milovník přírody, po cyklotrase uvidíte dvě z nejkrásnějších přírodních rezervací v této oblasti: Riserva naturale Valle Cavani a nejznámější přírodní rezervace Riserva Naturale Foce dell’Isonzo e Isola della Cona.

Sen o pláži, kde máte vše pro sebe? Jste unaveni z chaosu klasických turistických destinací? Pokud je odpověď na tyto otázky ano, právě jste objevili Banco d’Orio: pláž, slunce, moře a ničím nerušeni Váš zasloužený odpočinek!
Co potřebujete udělat, je jednoduše relaxovat, postaráme se o vše ostatní. Uvidíte, jak snadné to je

Cesta: Aquileia – Údolí řeky Natissa – Banco d’Orio

Trvání: 1 hodina.
Cena: od 15 do 25 eur na osobu. Maximálně 12 osob.

Užitečné informace:
Banco d’Orio je nedotčená přírodní pláž, na níž není žádný typ služeb pro turisty. Nezapomeňte klobouky, lehké oblečení, opalovací krém a zásobu vody. Ujistěte se, že Banco d’Orio zůstává rájem!

Nezapomeňte, že
… každou trasu můžeme plně přizpůsobit Vašim představám. Loď je určena i pro přepravu osob se zdravotním postižením, doporučuje se předem upozornit.

Máte zájem o jeden z těchto výletů?

Taxi loď v benátském stylu

Nemusíte jít ani do Benátek, abyste se převezli na motorovém člunu v benátském stylu, který má kapacitu 12 míst. Loď Vám umíme přistavit v čase, v jakém si sami vyberete.
Pokud opravdu toužíte po atrakcí na benátský styl, umíme Vám zajistit občerstvení, skvělé víno a samozřejmě benátské masky.

Loď je vyrobena celá ze dřeva. Interiér je vyroben z nejkvalitnější kůže a materiálu. Taxík může vést maximálně 12 osob a dosáhne konečný cíl v krátkém čase. Na palubě lodi můžete obdivovat jedinečnou krajinu města Grado, přežívající svůj příběh.
Taxík s řidičem si můžete objednat na půl dne nebo celý den.

Zde několik možných výletů:

Prostředí přírodní krásy. Bohatý ekosystém, který objevíte, když putujete podél mělkých vod laguny, rybářských farem a chat, abyste odhalili neuvěřitelné místa přístupné pouze po moři.

Cesta: 60 min.
Bez zastávky.
€ 10,00 za osobu. (Min 6 osob).

Ostrov Barbana se nachází uprostřed laguny města Grado. Je jasně viditelný z cesty, která spojuje Grado s Aquileiou. Zkušenost, kterou si nesmíte nechat ujít. Pro všechny, co chtějí navštívit svatyni nebo prostě milují být uprostřed přírody a celého jejího klidného okolí.

Cesta: 30 min.
Tam a zpět + zastávka.
€ 10,00 za osobu. (min 6 osob).

Ideální cesta, jak si vychutnat slunce a ticho ponořené do laguny, dokud se nedostanete na ostrov Porto Buso – Trattoria Ai Ciodi. Je to gastronomický zážitek pro milovníky kuchyně Grado, kde vládnou zejména ryby a plody moře.

Cesta: 50 min.
Prohlídka laguny.
Oběd na ostrově (není součástí balíčku).
Tam a zpět + zastávka 2 hodiny.
€ 20,00 za osobu. (min 6 osôb).

Prohlídku doporučujeme hostům města Grado, kteří chtějí navštívit blízká města. Úžasné slunce a nádherné výhledy na pobřeží Jaderského moře.

Cesta: 90 min.
Tam a zpět + zastávka.
€ 40,00 za osobu. (min 6 osôb).

Nezapomeňte, že …
… každou trasu můžeme plně přizpůsobit Vašim představám.
Loď je určena i pro přepravu osob se zdravotním postižením, doporučuje se předem upozornit.

Máte zájem o jeden z těchto výletů?

Nebo opět něco jiného: zkušenost se skutečnými rybáři

Sportovní rybolov

Pokud jste ještě nezažili chytání ryb na moři, tak máme něco i pro Vás!

Nabízíme Vám první zážitky a zkušenosti na moři, vhodné pro všechny, nadšence rybářství, pro skupiny i rodiny.

Rybářská loď dlouhá 15 metrů, vhodná pro nejméně 5 osob a nejvýše 10 + 1 případně 2 posádky.

Posádka nabízí nejlepší prostory k rybolovu, vybavení (návnady a třtiny) poskytuje samotná posádka, ale je možnost i pro ty, kteří si chtějí na palubu přivést své osobní vybavení.

Výlety poskytují možnosti postavené pro potřeby zákazníků a denní program se konzultuje s posádkou.
Můžete se také rozhodnout pro prohlídku laguny s krátkou zastávkou na jednom z menších ostrovů. Zde můžete zažít pravou atmosféru rybáře a ochutnat jejich “úlovky” přímo z moře.

Pokud jste vášniví rybáři, určitě den strávený na moři Vám obohatí Vaše zážitky z chytání ryb.

Přejeme příjemné prožití celého dne a úspěšný rybolov!

Chcete zjistit, jak žije rybář? 

Nabízíme Vám další možnost netradičních zážitků!

Spolu s rybáři můžete alespoň chvíli žít jejich život, se vším, co k tomu patří.

Nalodění na rybářskou loď je asi kolem 8.00 hod. Pak se loď vydá na trasu do rybářské oblasti, abyste sbírali sítě, které vhodili do moře předešlý den. Také se můžete zúčastnit na čištění sítí a jejich nového vchodu do moře. Budete znát, jaké druhy ryb se zde vyskytují a co “obnáší” práce rybáře, která určitě není vůbec snadná.
Druh ryb se liší v závislosti na použitých systémů rybolovu. 

Takže se můžete naučit tajemství tohoto řemesla.

Pak je možnost “nabrat” směr Terstském zálivem. Zde můžete obdivovat impozantní pobřežní hrady Duino a Miramare, které hraničí s nádherným pobřežím horního Jadranu.
Pokud si přejete, můžete také navštívit ostrov Cona (přírodní rezervace Foce dell’Isonzo).

Věříme, že tyto netradiční zážitky Vám dají zkušenost, jak se žije u moře.

Nezapomeňte, že …
… každou trasu můžeme plně přizpůsobit Vašim představám.
Loď je určena i pro přepravu osob se zdravotním postižením, doporučuje se předem upozornit.

Máte zájem o jeden z těchto výletů?

Pier Solieri/GT, Grado-Taliansko.sk, Lagoon Boat Experience Aquileia, Mirko Boat, WaldNob CC0, Alessandro Caproni cc by, Comune di Grado, Pescaturismo Elga, sbmatherson CC0, Hans CC0, Motopeschereccio Rosamary, djedj CC0, sowaaga CC0